Czemu komputer nie widzi WIF-i

Niniejszy artykuł pod tytułem Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Częstym problemem z WiF-i jest to, że może nie być widoczne dla urządzeń mobilnych. Często pojawia się pytanie, czemu komputer nie widzi WiF-i? Przyczyn tego zdarzenia może być wiele, my wiemy kiedy komputer nie chce się połączyć z internetem bezprzewodowym.  Dziś podamy najczęstsze przyczyny tego problemu i podpowiemy, jak go rozwiązać.

Komputer nie widzi Wi-Fi – brak połączenia z Internetem

Komputer nie widzi Wi-Fi, ponieważ Internet nie jest podłączony do prądu.  Jeśli pojawia się u ciebie taki problem, koniecznie sprawdź, czy ruter jest podłączony do prądu. Jeśli nie, musisz go podłączyć, a komputer z pewnością połączy się z Internetem z Wi-Fi. Jest to bardzo częsta przyczyna, a przy tym możemy ją zwalczyć w bardzo prosty i szybki sposób.

Komputer nie widzi Wi-Fi – brak dostępnych połączeń

Może się również zdarzyć, że komputer nie widzi Wi-Fi, ponieważ nie łapie zasięgu Internetu. Taka sytuacja zdarza się, jeśli jesteś poza domem i używasz laptopa. Dostęp do sieci pojawi się dopiero wtedy, gdy znajdziesz się w zasięgu Wi-Fi.

Komputer nie widzi Wi-Fi – błędne hasło do Wi-Fi

Każdy ruter Wi-Fi ma swoje hasło, a jeśli komputer ma się połączyć z siecią, hasło do rutera musi być wpisane poprawnie. Prośba o wpisanie hasła pojawia się, kiedy prosimy o połączenie z siecią. Jeśli hasło zostanie wpisane nieprawidłowo komputer nie widzi Wi-Fi. Sprawdź, więc, czy poprawnie wpisałeś cały kod dostępu.