Dlaczego warto założyć e-biznes?

2022.05.04

1 minuta i 15 sekunda

Zdjęcie stockowe

W ostatnim czasie coraz więcej osób podejmuje decyzje o założeniu własnego e-biznesu. Nie wszyscy jednak mają świadomość jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przed podjęciem tego kluczowego wyboru: pozostanie na etacie czy założenie własnego e-biznesu. 

Zdecydowanie większy rynek

Zdecydowanie największą zaletą prowadzenia e-biznesu jest ogromny rynek możliwych do pozyskania klientów. Ponadto internet w żaden sposób nie ogranicza przedsiębiorcy geograficznie. Można bez żadnego problemu rozpocząć współpracę z zagranicznymi firmami. W przypadku np. stacjonarnego sklepu spożywczego można liczyć tylko i wyłącznie na klientów z lokalnego rynku, ewentualnie osób przejeżdżających przez dane miasto. Prowadząc biznes online można prowadzić rozmowy z klientami, kontrahentami z innych miast czy krajów drogą online np. przez skype.

Mniejsze koszty

Kolejną ogromną korzyścią prowadzenia e-biznesu jest ograniczenie nakładów finansowych na działalność na starcie. Osoby, które zakładają działalność stacjonarną muszą liczyć się z wydatkami już na samym początku. Będą to np. koszty związane z wynajmem lokalu.

Elastyczność

E-biznes może w bardzo krótkim czasie dostosować się do warunków rynkowych. Ponadto osoby prowadzące biznes online są wstanie w bardzo krótkim czasie się przekwalifikować lub zmienić dotychczasowe działania firmy. Nie wszyscy mają także świadomość, że elastyczność e-biznesu pozwala na wyszukanie zupełnie nowych rozwiązań czy form współpracy z podmiotami, które działają w internecie.