Jak blokować strony bez pomocy programów?

Autor: Mikołaj Smoląg
Jak blokować strony bez pomocy programów?

Do blokowania, treści/stron www jest dużo sposobów i programów, jedne są płatne inne darmowe, lecz drogie jak i te darmowe pozostawiają po sobie śmieci i integrują w pliki systemowe. Jeżeli z naszego komputera korzystają ludzie potocznie zwani dziećmi to jak wiadomo często, pod różnymi pretekstami icon biggrin Jak blokować strony bez pomocy programów? wchodzą na strony, które nie są dla nich przeznaczone to proponuję czytać dalej dzisiejszy artykuł.

Jeżeli naszym celem jest zablokowanie kilku stron internetowych, wystarczy odpowiednio zmodyfikować plik host. Jak to zrobić?

1. Przechodzimy do katalogu: „C:\Windows\system32\drivers\etc”
2. Otwieramy przez np. Notatnik plik hosts.
3. W ostatniej linijce pliku wpisujemy adres strony, który chcemy zablokować np. www.wp.pl i podajemy adres na który ma zostać ustawione przekierowanie. Przekierowanie to jest numer IP, który widnieje przed adresem strony.

Aby sprawdzić jaki adres IP ma strona wystarczy wpisać w konsoli(start>uruchom>”cmd”) polecenie: ping www.adresstrony.pl tak jak na przykładzie.

Jakie są inne sposoby?

Innym sposobem na zablokowanie stron/treści jest wykorzystanie klasyfikatora treści. W tym celu udajemy się do „Panelu Sterowania > Opcje internetowe > Zawartość”. Wpisujemy adresy www które chcemy zablokować i podajemy hasło do zarządzania zablokowanymi stronami.

Takie zabezpieczenia oczywiście można obejść, ale dla mniej rozgarniętej osoby jest to wystarczająca blokada.

0 komentarze

Możesz polubić