Komputer wolno chodzi – co zrobić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jest wiele osób, które mają problem, ponieważ ich komputer wolno chodzi. Jest to dla wielu z nas irytujące i sprawia, że nawet najprostsze czynności na komputerze trwają wieczność. Warto więc wiedzieć co zrobić, kiedy komputer wolno chodzi. Dziś sprawdzimy, jakie są tego przyczyny i jak je zwalczać.

Komputer wolno chodzi – za mało pamięci

Często bywa tak, że komputer wolno chodzi, kiedy jest na nim za mało pamięci wbudowanej lub cała pamięć jest zapełniona. Wtedy praca komputera spowalnia, a my to wyraźnie widzimy. Jeśli twój komputer wolno chodzi, warto wejść w panel główny, gdzie znajduje się folder o nazwie komputer i tam można sprawdzić, jak dużo zostało nam pamięci. Jeśli przy obu dyskach pamięci, czyli C i D widoczny jest czerwony kolor, to znak, że masz bardzo mało pamięci i komputer potrzebuje wyczyszczenia. Sprawdź, jakie pliki zajmują najwięcej miejsca oraz wybierz te pliki, które nie są ci potrzebne i możesz je usunąć. Warto również większe programy, czy pliki wgrywać na oddzielny dysk pamięci, na przykład na kartę pamięci, by dysk C i D cały czas miały dużo wolnego miejsca. Jeśli oczyścisz nieco komputer, to jego praca powinna przyśpieszyć.

Komputer wolno chodzi – wirusy

Kiedy komputer wolno chodzi, to może być znak, że znajduje się na nim wirus. Nie wszystkie wirusy są groźne, ale wiele z nich spowalnia pracę komputera, więc warto sprawdzić, czy twój antywirus działa sprawnie.