Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Autor: Mikołaj Smoląg
Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Należy wiedzieć, że lockdown, który został wywołany przez koronawirusa w bardzo dużej liczbie przedsiębiorstw znacznie przyspieszył trend polegający na zachęcaniu pracowników do wykonywania pracy zdalnej. Właściciele firm muszą zdawać sobie sprawę, że zmiana może być nieodwracalna. Może to być także bardzo dużym wyzwaniem technologicznym zwłaszcza dla pracowników, którzy nie mieli okazji wcześniej pracować we wspomnianym trybie. Największe znaczenie ma posiadanie odpowiedniego sprzętu, który będzie pozwalał na stały dostęp do sieci oraz bezpieczną i wydajną pracę.

Ponadto produkty służące do przechowywania danych i inne akcesoria firmy Verbatim powodują, że przedsiębiorstwo może być pewne jeżeli chodzi o niezawodność sprzętu.

Jakie produkty mogą wpłynąć na bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę zdalną?

1. Wewnętrzne dyski SSD

Bardzo ważne jest szczególnie dokonanie wymiany zarówno starszych dysków HDD, jak i SSD na zdecydowanie bardziej wydajne dyski SSD firmy Verbatim. Można bowiem w ten sposób poprawić działanie komputera, a także znacznie przyspieszyć uruchomienie systemu operacyjnego. Użytkownik będzie także mógł cieszyć się ze zdecydowanie szybszego działania programów, których używa na co dzień. Pracownik może również bez żadnych problemów wykonywać bardzo dużą liczbę czynności w trakcie pracy zdalnej.

2. Dysk Store ´n´Go USB 3.0

Rekomendowane jest przechowywanie, a także przenoszenie nie tylko plików, ale również rezultatów swojej codziennej pracy na mobilnym dysku. Stylowa obudowa wspomnianego produktu świetnie będzie pasowała do nowoczesnych komputerów stacjonarnych.

3. Bezpieczeństwo

Zalecane jest szyfrowanie pracy wykonywanej poza biurem. Pracownik może w ten prosty sposób zadbać o całkowite bezpieczeństwo danych.

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że AES jest skrótem od Advanced Encryption Standard. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to symetryczny szyfr blokowy wykorzystywany na całym świecie do szyfrowania wrażliwych danych.

Ponadto 256 bitów dotyczy długości klucza szyfrującego stosowanego do szyfrowania ciągu danych albo pliku. Haker musiałby dysponować liczbą kombinacji równą 2 256*, by odczytać wiadomość, albo złamać szyfr zakodowany 256-bitowym kluczem. Należy również wiedzieć, że nikt jeszcze nie złamał AES, który jest także odporny na ataki typu brute force.

4. Dyski optyczne

Użytkownicy oraz organizacje, których celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa powinny zarówno zabezpieczać dane, jak i przechowywać je poza siecią.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na przechowywanie istotnych plików przez dłuższy czas jest stosowanie dysków optycznych. Ponadto napędy dysków optycznych firmy Verbatim pozwalają na tworzenie kopii najważniejszych dokumentów czy plików.

5. Koncentratory i adaptery

Warto wiedzieć, że podczas pracy zdalnej w domu może dojść do sytuacji, że użytkownik będzie zmuszony do podłączenia dodatkowych akcesoriów do laptopa. W ofercie omawianej firmy można znaleźć wieloportowe koncentratory czy adaptery w kompaktowych obudowach. Gwarantują one swobodę podłączenia akcesoriów w trudnych sytuacjach.

6. Myszy

Osoby, które pracują zdalnie w domu muszą spodziewać się, że będą musiały korzystać z komputera albo laptopa przez dłuższy czas. Niezwykle pomocna w takich sytuacjach może być wygodna mysz. Nie wszyscy użytkownicy mają jeszcze świadomość, że Verbatim Deluxe jest niezwykle kompleksowym produktem, który został wyposażony w 8 przycisków. Produkt wyróżnia się także ergonomiczną budową i wyraźnym kształtem. Pracownik może dzięki temu korzystać z myszy nawet przez kilka godzin. Firma ma w swojej szerokiej ofercie także model Go-Nano skierowany dla zwolenników kolorowych produktów. Bardzo wygodną obsługę bezprzewodowej myszy są w stanie zapewnić gładka i teksturowana powierzchnia.

 

 

0 komentarze

Możesz polubić