Tworzenie bloga WordPress – poradnik

Niniejszy artykuł pod tytułem Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tworzenie bloga WordPress jest bardzo łatwe, a jednak wiele osób ma z tym problem. Nie sztuką bowiem jest stworzyć prostą stronę internetową, która jest niewidoczna w sieci. Sztuką jest stworzyć bloga, który będzie przyciągał czytelników i łatwo się pozycjonował!

Tworzenie stron WordPress – dlaczego WordPress?

WordPress to platforma CMS, z której może korzystać tak naprawdę każdy, zarówno biznesmen jak i hobbysta, który chce się podzielić swoją pasją w Internecie. WordPress powstał pierwotnie z myślą o blogerach i po dziś dzień także jest wykorzystywany w tym celu.

Dlaczego tworzenie bloga w WordPress jest tak popularne? Platforma ta jest:

  • bezpieczna,
  • darmowa,
  • łatwa w obsłudze,
  • pełna możliwości, jeśli chodzi o personalizowanie i rozbudowę bloga.

Od czego jednak zacząć?

Tworzenie bloga WordPress od podstaw

Aby stworzyć bloga na WordPress wystarczy tak naprawdę kilka minut czasu wolnego. Pierwszy krok to odwiedzenie oficjalnej strony platformy CMS – wordpress.com. Następnie należy założyć darmowe konto na platformie CMS. W trakcie zakładania konta WordPress zostaniemy poproszeni o to, by podać preferowaną tematykę i nazwę bloga, stworzymy adres, pod którym strona będzie widoczna w sieci. Następny krok to potwierdzenie adresu e-mail podanego podczas rejestracji oraz konfiguracja bloga. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w tym miejscu poprosić o pomoc kogoś obeznanego z platformą WordPress. Co dalej? Gdy już blog wisi w sieci, warto prowadzić go tak, by doceniali go nie tylko czytelnicy, ale też i Google!

Zobacz koniecznie także ten poradnik: https://siriuspro.pl/jak-zainstalowac-wordpressa.

Tworzenie bloga WordPress – pozycjonowanie i SEO

Jeśli w pewnym momencie zechcemy przerobić bloga na sklep internetowy lub zamarzy nam się zarabianie w inny sposób na blogu, z WordPress jak najbardziej jest to możliwe! Aby jednak blog stworzony w WordPress był widoczny w sieci, najlepiej od samego początku istnienia bloga pozycjonować go zgodnie z wytycznymi dla webmasterów od Google.

Jedną z lepszych wtyczek, która pozwoli nam łatwo zwiększać zasięgi bloga, jest Yoast SEO. Dzięki tej wtyczce sprawdzimy treść publikowanych tekstów pod kątem fraz kluczowych, uzupełnimy także meta tagi i opisy zdjęć. Wtyczka podpowie nam, jak sformatować tekst oraz ile znaków ze spacjami powinien mieć opis meta description. To potężne narzędzie, którego znajomość może znacząco wpłynąć na popularność naszego bloga! Zachęcamy do komentarzy i wymiany opinii na temat tej wtyczki w komentarzach, zapraszamy także do lektury kolejnych wpisów poświęconych blogom i WordPress.

Zobacz także ten poradnik: https://pc-porady.pl/pozycjonowanie-wordpressa-jak-robic-to-jeszcze-lepiej-i-skuteczniej.