W sekundę do terabita?

Niniejszy artykuł pod tytułem Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pozycjonowanie WordPressa – jak robić to jeszcze lepiej i skuteczniej? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Brzmi to zdecydowanie mało prawdopodobnie, ale IBM znane jest z naprawdę ciekawych odkryć na rynku układów scalonych.

Jakie plany ma firma IBM?

Zmierzone przesyłanie danych na sekundę wyniosło skromne 960 gigabitów. Zostało to dokonane przez wywiercenie 48 dziur w Holey Optochip i wstawienie w nie dwudziestu czterech 850 nanometrowych transmiterów Vertical Cavity Surface Emitting Lasers (VCSELs) i takiej samej ilości fotodiod.

Sam chip wykonany jest w procesie technologicznym 90nm, ma wymiary 5.2 x 5.8 mm i pobiera tylko 5W energii. Po przeróbce ma to być więcej, ale nieznacznie. Jeżeli to wszystko uda wprowadzić do masowej produkcji, to pozostanie nam tylko czekać na łącza, które będą wstanie wysyłać takie ilości danych, np. te oparte na grafenie.